TransQual

Програма "Леонардо да Винчи"

Септември 2006 -

Координатор: Canterbury Christ Church University, Великобритания
Партньори от Белгия, Чехия, Франция, Нидерландия, Полша, Испания, Великобритания, България

Проектът ще допринесе за разбиране потребностите от обучение на работещите в сферата на транспорта и спедицията.

Проектът стартира с проучване, отразяващо съществуващите практики и готовността на стопанските организации, работещи в сферата, да провеждат обучения за своите служители. Цел на проучването е разработването на обучения, съобразени в най-голяма степен с потребностите на служителите в сектора – от администрацията до складовия персонал.

В края на проекта ще бъде представен цялостен курс. За неговото разработване и тестване ще бъдат привлечени фирми и организации, работещи в сферата.